Pierwsi stypendyści zakończyli swoje staże

W ramach projektu, w edycji zimowej przyznano sześć stypendiów dla młodych doktorów i sześć dla doktorantów na realizacje staży dydaktyczno-naukowych w uczelniach partnerskich bądź innych wiodących ośrodkach w zakresie bioekonomii, łańcuchów dostaw bądź zarządzania jakością. Pierwszych dwoje stypendystów zakończyło już swoje wyjazdy stażowe.

Dr Joanna Baran, Zakład Ekonomiki i Inżynierii Logistyki, Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, miejsce stażu: VŠB-Technical University of Ostrava, termin stażu: 12.12.2014-12.01.2015 r. Realizacja badań w ramach stażu umożliwiła porównanie systemów logistycznych funkcjonujących w polskich przedsiębiorstwach z rozwiązaniami stosowanymi w przedsiębiorstwach czeskich oraz zapoznanie się z metodami oceny efektywności i nowoczesności systemów logistycznych stosowanymi przez naukowców z VŠB-Technical University of Ostrava. Zdobyte podczas stażu doświadczenie oraz wiedza z zakresu techniki sterowania przepływami w łańcuchach dostaw, różnych koncepcji zarządzania produkcją, dostawami, zapasami itp. w łańcuchach dostaw, będą mogły być wykorzystane dla prowadzenia zajęć dydaktycznych np. w ramach prowadzenia przedmiotu „Koncepcje i metody zarządzania w łańcuchu dostaw”.

Dr Marcin Wysokiński, Zakład Ekonomiki i Inżynierii Logistyki, Katedra Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, miejsce stażu: VŠB-Technical University of Ostrava, termin stażu: 12.12.2014-12.01.2015. Temat: Audyt i zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwach przemysłowych. Realizacja stażu naukowo-dydaktycznego umożliwiła rozpoznanie koncepcji logistyki produkcji w różnych branżach przemysłu w kontekście audytu logistycznego. Logistyka przemysłowa będąca przedmiotem badań Technicznego Uniwersytetu w Ostrawie, to ciekawe doświadczenie poznawcze i okazja do uzupełnienia wiedzy inżynierskiej potrzebnej w pracy dydaktycznej i naukowej. Pobyt w jednostce naukowej zajmującej się techniczną stroną logistyki umożliwił rozpoznanie metod i narzędzi, stosowanych w audycie i zarządzaniu logistycznym. Nabyta wiedza i doświadczenie posłużą do podnoszenia jakości kształcenia w ramach nowych specjalności utworzonych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Waszawie.